Connect with us

Hi, what are you looking for?

Aktualności

Alfa Romeo Spider Graduate Kusząca Włoszka

Alfa-Romeo-Spider-Graduate-1985
Alfa Romeo Spider Graduate 1985r.

Alfa Romeo Spider Graduate

Przeglądając w internecie niezliczone strony o klasycznej motoryzacji prawie codziennie natrafiam na ciekawe informacje. Tym razem postanowiłem podzielić się z Wami samochodem na sprzedaż który, jeśli macie wystarczającą ilość gotówki i czasu potrzebnego na sprowadzenie pojazdu ze Stanów Zjednoczonych, będziecie mogli parkować na swoim podjeździe lub podziemnym garażu.

Samochód który mnie zainteresował to Alfa Romeo Spider wyprodukowana w 1985 roku. Pomyślicie pewnie, że Spider jest zardzewiały, zdekompletowany a silnik ledwo dyszy. O nie, tym razem nic nie będzie o gruzach do odbudowy (nawiasem mówiąc bardzo je lubię).

Alfa Romeo Spider Graduate (1985)

Alfa Romeo Spider Graduate (1985). źródło/foto: BAT

Urokliwa Alfa Romeo z 1985 roku

Spider został wyprodukowany w 1985 roku i ma przejechane niecałe 39 tysięcy mil, co w przeliczeniu daje nam około 63 tys. kilometrów. Jak przystało na Alfę Romeo zaprojektowaną przez Pininfarinę jest w jedynie słusznym kolorze pasującym do tego modelu – czerwonym. Wyposażenie natomiast nie zachwyca, bowiem mamy stalowe felgi z ozdobnymi nakładkami, ręcznie opuszczane szyby na korbkę (przy schowanym dachu to nie żadne utrudnienie), a wnętrze wykończone zostało czarną tapicerką z drewnianą kierownicą i gałką zmiany biegów. Wewnątrz zobaczymy również radio Panasonic, jednak jest to dość współczesny model (srebrne plastikowe wykończenie) i ja bym go zmienił na radio wyglądające jak z tamtego okresu, a mające np. odtwarzacz mp3.

Na plus należy natomiast odnotować dodatkowy bagażnik na tylnej pokrywie. Zderzaki w stylu amerykańskim (wymuszały to ówczesne przepisy) psują ogólny wygląd Alfy Romeo Spider, jednak są one proste i w nienagannym stanie.

Alfa Romeo Spider z mocą 126 KM

Pod maską umieszczono silnik o pojemności 2,0 litra (126 KM i 131 Nm) z wtryskiem paliwa firmy Bosch L-Jetronic przy współpracy z pięciobiegową manualną skrzynią. Samochód miał wymieniony olej i filtry w ubiegłym roku, a aktualny właściciel zapewnia, że przez ostatnie 15 lat Alfa Romeo Spider poruszała się tylko po lokalnych drogach.

Na poniższym filmie Alfa Romeo Spider Graduate jest podobna do tej z aukcji. Różni się ona co prawda detalami, ale wizualnie to prawie klon opisywanego modelu.

Jeśli przyjrzymy się od spodu płycie podłogowej to rdzę znajdziemy praktycznie tylko na elementach układu wydechowego, więc nie będzie trzeba kupować arkuszy blachy na wymianę. Kolejną kartą przetargową w rękach właściciela jest czysty raport Carfax, bez wpisów o wypadkowej przeszłości czy innych zdarzeniach obniżających wartość pojazdu.

Jeśli jesteście cierpliwi, to możecie wziąć udział w licytacji Spidera. Aktualna cena to 3000$ amerykańskich, więc jest to atrakcyjna oferta z pewnym zapasem do licytacji. Aukcja kończy się w przeciągu kilku dni, jednak Alfa Romeo Spider znajduje się w Północnej Karolinie i zanim przypłynie do Europy minie przynajmniej dodatkowe 4 tygodnie. Ten czas można przeznaczyć na porządkowanie garażu dla nowego pojazdu oraz planowanie podróży wakacyjnej, gdzie będziemy mogli rozkoszować się jazdą w promieniach słońca nowym roadsterem.

źródło/foto: BAT

reklama

ZOBACZ WIĘCEJ:

Aktualności

Roadster Ferrari 410 Superamerica Dom aukcyjny RMAuction przeprowadził swoją pierwszą aukcję samochodów w tym roku. Licytacja odbyła się w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w...

Historie

Volkswagen Garbus – auto dla ludu Kafer lub po prostu Volkswagen Garbus, to legendarny samochód, który zmotoryzował Niemcy. VW przy produkcji tego modelu wykorzystywał...

Aktualności

Najdroższe Ferrari 625 TRC Spider W miniony weekend podczas historycznego wyścigu GP Monako odbyła się aukcja samochodów przeprowadzona przed brytyjski dom aukcyjny RM Auctions....

Test

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Reklama