Connect with us

Hi, what are you looking for?

Aktualności

Ferrari 625 TRC Spider sprzedane za 20 mln zł

ferrari-625-trc-spider-1957
ferrari-625-trc-spider-1957

Najdroższe Ferrari 625 TRC Spider

W miniony weekend podczas historycznego wyścigu GP Monako odbyła się aukcja samochodów przeprowadzona przed brytyjski dom aukcyjny RM Auctions.

Na trwających dwa dni aukcjach wystawiono łącznie ponad 200 motocykli i samochodów. Jednym z atrakcyjniejszych samochodów jakie zostały wystawione było Ferrari 625 TRC Spider z 1957 roku. Jak atrakcyjne jest to auto przekonać się można było podczas gorącej licytacji, która zamknęła się kwotą 5 040 000 euro!

Skąd taka popularność wyścigowego Ferrari 625 TRC Spider, że osiąga takie prawie kosmiczne ceny? Jednym i najważniejszym powodem jest ogromna unikalność modelu, który został wyprodukowany tylko w dwóch egzemplarzach.

Standardowo w Ferrari 625 pod maską pracuje silnik V12 o pojemności 2953 cm3 i mocy 324 KM (239 kW). Silnik jest wyposażony w sześć podwójnych gaźników Weber 40 DCN. Napęd jest przekazywany na tylne koła za pomocą ręcznej skrzyni biegów z czterema przełożeniami

Podwozie Ferrari 625 TRC Spider ma rozstaw 2250 mm. Na przedniej osi zastosowano niezależne zawieszenie w kształcie litery „Z” z podwójnymi ramionami. Na obu osiach zamontowano sprężyny śrubowe, natomiast układ hamulcowy składa się z bębnów na przedniej oraz tylnej osi.

Wystawione na aukcji Ferrari 625 TRC Spider o numerze podwozia 0680 jest doskonale odrestaurowane i zostało wyposażone w silnik 2,5 litra. W czasach gdy powstał samochód jego karoseria była w metalicznym kolorze z paskiem wzdłuż karoserii. Na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku Ferrari 625 TRC Spider przeszło gruntowną renowację, która zmieniła kolor nadwozia na czerwony oraz silnik znajdujący się pod maską.

foto: rmauctions

reklama

ZOBACZ WIĘCEJ:

Aktualności

Alfa Romeo Spider Graduate Przeglądając w internecie niezliczone strony o klasycznej motoryzacji prawie codziennie natrafiam na ciekawe informacje. Tym razem postanowiłem podzielić się z...

Aktualności

Roadster Ferrari 410 Superamerica Dom aukcyjny RMAuction przeprowadził swoją pierwszą aukcję samochodów w tym roku. Licytacja odbyła się w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w...

Historie

Volkswagen Garbus – auto dla ludu Kafer lub po prostu Volkswagen Garbus, to legendarny samochód, który zmotoryzował Niemcy. VW przy produkcji tego modelu wykorzystywał...

Test

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Reklama