Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bottom Leaderboard Ad Code

Aktualności

Techno Classica Essen 2013

Techno_Classica_2013
Techno_Classica_2013

Tegoroczne Techno Classica Essen 2013 odbyło się już po raz 25 i przebiegało pod dyktando licznych uroczystości i jubileuszów. 1250 wystawców z ponad 30 krajów i 193 000 odwiedzających to statystyki wystawy. W porównaniu do poprzedniej wystawy Techno Classica ilość odwiedzających osób zwiększyła się o 6 procent.

W tym roku na sprzedaż na Techno Classica Essen 2013 zostało wystawionych ponad 2500 samochodów. Samochody zabytkowe to bardzo dobra inwestycja kapitału dająca średnio zysk 5% w skali roku. Trzeba tu jednak zaznaczyć że tylko umiejętne lokowanie pieniędzy w określone egzemplarze może przynieść taki zysk.

Pierwsza wystawa Techno Classica Essen odbyła się w 1989 roku i była jedyną tak wielką wystawą samochodów zabytkowych. W ciągu kliku lat stała się największą tego typu wystawą i spotkaniem tysięcy osób zainteresowanych klasyczną motoryzacją.

Jednym z ważniejszych wydarzeń była rocznica 50 lat kultowego już Porsche 911, którego nie mogło zabraknąć na największej imprezie o samochodach zabytkowych. Mogliśmy zobaczyć najnowsze wersje Porsche 911, te z początków produkcji czy też specjalne wyścigowe wersje mające już status samochodów zabytkowych. Ciekawszą propozycją było ciemnoszare Porsche 911S którym jeździł Steve McQueen oraz modele 911 w trakcie prac przywracających im dawny blask.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Article Inline Ad Code

Swoją obecność na Techno Classica Essen 2013 zaznaczyli tacy producenci jak Mercedes-Benz, Audi, BMW, czy Volkswagen. Obok producentów swoje stoiska mieli również sprzedawcy i dealerzy klasycznych samochodów zabytkowych oraz liczne kluby zrzeszające wspaniałe auta. Rzadkością, ale jednak coraz częściej spotykaną są pojazdy ze zbiorów muzealnych

Oglądając liczne stoiska wystawowe przychodzi kolej na dział z częściami zamiennymi. Dla osób poszukujących oryginalnych i rzadko spotykanych części jest to prawdziwy raj, jednak tylko do momentu aż znajdziemy poszukiwaną część i zapytamy o cenę. Wielu sprzedawców wręcz ustanawia ceny zaporowe lub inaczej mówiąc wzięte z sufitu. Za zwykły emblemat na chłodnicę lub maskę samochodu zabytkowego potrafią wycenić na 200 Euro.

Techno Classica Essen 2013 odbyła się po raz ostatni w tych halach, które zostaną rozebrane jeszcze w tym roku. Pozostanie nam czekać na nowe miejsce i liczyć, że klimat i magia tego miejsca pozostaną do następnej wystawy odbywającej się w dniach 26-30 marzec 2014 r.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Article Inline Ad Code

Musisz zobaczyć:

Cars

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Cars

Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora.

Cars

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem eum.

Gaming

Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui.

Advertisement Article Bottom Ad Code