Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bottom Leaderboard Ad Code

Volkswagen

Crash test Volkswagen Garbus

VW_Kafer_Garbus_Crash_Test
VW_Kafer_Garbus_Crash_Test

(Nie)Bezpieczeństwo i Volkswagen Garbus

Przedstawiamy film pokazujący crash test samochodu Volkswagen Garbus. Zobacz jak wypadł test oraz jakie popularny chrabąszcz zapewniał bezpieczeństwo.

Testem zderzeniowym Garbusa rozpoczynamy cykl pokazujący jak kiedyś postrzegano bezpieczeństwo i czy w ogóle o nim myślano projektując ówczesne konstrukcje.

Nie ma co ukrywać, że nie jesteśmy zaskoczeni tym rezultatem. Pierwsze modele wyjechały po II wojnie światowej, a konstrukcja wywodzi się z lat 30-tych ubiegłego wieku. Volkswagen Garbus łącznie powstał w ilości blisko 22 mln egzemplarzy na całym świecie.

Jak na tak starą, a wręcz prehistoryczną konstrukcję Volkswagen Garbus wypadł przyzwoicie (spodziewaliśmy się gorszych rezultatów). Model powstał w okresie kiedy o testach zderzeniowych mało kto słyszał, a jeśli słyszał to się tym nie przejmował. Samochodów było na tyle mało a zapotrzebowanie ogromne, że liczył się koszt i skala produkcji. Garbus miał być tani i ekonomiczny, a o bezpieczeństwie w tamtych czasach jeszcze nikt nie myślał.

Musisz zobaczyć:

Aktualności

Roadster Ferrari 410 Superamerica Dom aukcyjny RMAuction przeprowadził swoją pierwszą aukcję samochodów w tym roku. Licytacja odbyła się w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w...

Alfa Romeo

Alfa Romeo Spider Graduate Przeglądając w internecie niezliczone strony o klasycznej motoryzacji prawie codziennie natrafiam na ciekawe informacje. Tym razem postanowiłem podzielić się z...

historie

Volkswagen Garbus – auto dla ludu Kafer lub po prostu Volkswagen Garbus, to legendarny samochód, który zmotoryzował Niemcy. VW przy produkcji tego modelu wykorzystywał...

Cars

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Advertisement Article Bottom Ad Code