Connect with us

Hi, what are you looking for?

Aktualności

Techno Classica 2013

Techno Classica 2013
Techno Classica 2013

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się największy salon klasyków Techno Classica 2013 Essen, który potrwa przez pięć dni. W tym roku jest to już 25 wystawa i tym samym mała rocznica tych wydarzeń. Na największej na świecie wystawie oldtimerów spodziewanych jest ponad 180 tys. osób.

Na Techno Classica 2013 będziemy mogli zobaczyć nie tylko pojazdy klasyczne ale również te najnowsze, które niedługo trafią do salonów sprzedaży lub niedawno tam się pojawiły. Jednym z takich przykładów jest francuski producent Peugeot, który zaprezentuje model 208 GTi oraz klasyczny i coraz bardziej unikalny model 205 GTI.

Peugeot 205 GTI to prawdziwa legenda wyścigów i rajdów samochodowych. Razem z Techno Classica będzie świętować swoją 30-letnią historię. Ponadto będziemy mogli zobaczyć model Peugeot 205 Turbo 16 z napędem na cztery koła. Model ten zwyciężał w Rajdowych Mistrzostwach Świata oraz na niemieckich trasach.

Inny modelem Peugeota o którym warto wspomnieć jest 504 Coupe V6 z końca lat siedemdziesiątych, pochodzący z kolekcji muzeum Peugeota w Sochaux. Model ten zasłynął na Rajdzie Safari w Afryce Wschodniej.

Z ciekawych wydarzeń nie można pominąć 50 lat Porsche 911. Niemiecki producent będzie chciał uczcić specjalnie rocznicę na Techno Classica 2013 wystawiając modele Porsche 911 Coupe z 1964 oraz 1965 roku a także 911 Turbo Cabrio z 1981 i specjalnie wyposażona obecna generacja 911. Porsche 911 z 1964 odrestaurowane zostało w warsztacie Porsche Classic, natomiast Porsche 911 z 1965 przyjedzie prosto z oficjalnego Muzeum Porsche w Niemczech.

Inny niemiecki producent Audi planuje również z wielką pompą obchodzić jubileusz w Essen. Przed 25 laty Audi zaprezentowało Audi V8, a 80 lat temu historycznie powiązana z Audi marka Horch przedstawiła pierwszy model z silnikiem V8.

W maju Mercedes zaprezentuje swój nowy flagowy model Klasy S. W oczekiwaniu na ten ważny debiut, marka ze Stuttgartu przypomni nam historię tej luksusowej limuzyny na Techno Classica 2013 począwszy od ojca obecnej Klasy S, 1904 Simplex Mercedes, przez wielkie przed- i powojenne samochody aż do najnowszych.

reklama

ZOBACZ WIĘCEJ:

Aktualności

Alfa Romeo Spider Graduate Przeglądając w internecie niezliczone strony o klasycznej motoryzacji prawie codziennie natrafiam na ciekawe informacje. Tym razem postanowiłem podzielić się z...

Aktualności

Roadster Ferrari 410 Superamerica Dom aukcyjny RMAuction przeprowadził swoją pierwszą aukcję samochodów w tym roku. Licytacja odbyła się w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w...

Historie

Volkswagen Garbus – auto dla ludu Kafer lub po prostu Volkswagen Garbus, to legendarny samochód, który zmotoryzował Niemcy. VW przy produkcji tego modelu wykorzystywał...

Aktualności

Najdroższe Ferrari 625 TRC Spider W miniony weekend podczas historycznego wyścigu GP Monako odbyła się aukcja samochodów przeprowadzona przed brytyjski dom aukcyjny RM Auctions....

Reklama