Techno Classica Essen 2013

Tegoroczne Techno Classica Essen 2013 odbyło się już po raz 25 i przebiegało pod dyktando licznych uroczystości i jubileuszów. 1250 wystawców z ponad 30 krajów i 193 000 odwiedzających to statystyki wystawy. W porównaniu do poprzedniej wystawy Techno Classica ilość odwiedzających osób zwiększyła się o 6 procent.

W tym roku na sprzedaż na Techno Classica Essen 2013 zostało wystawionych ponad 2500 samochodów. Samochody zabytkowe to bardzo dobra inwestycja kapitału dająca średnio zysk 5% w skali roku. Trzeba tu jednak zaznaczyć że tylko umiejętne lokowanie pieniędzy w określone egzemplarze może przynieść taki zysk.

Pierwsza wystawa Techno Classica Essen odbyła się w 1989 roku i była jedyną tak wielką wystawą samochodów zabytkowych. W ciągu kliku lat stała się największą tego typu wystawą i spotkaniem tysięcy osób zainteresowanych klasyczną motoryzacją.

Jednym z ważniejszych wydarzeń była rocznica 50 lat kultowego już Porsche 911, którego nie mogło zabraknąć na największej imprezie o samochodach zabytkowych. Mogliśmy zobaczyć najnowsze wersje Porsche 911, te z początków produkcji czy też specjalne wyścigowe wersje mające już status samochodów zabytkowych. Ciekawszą propozycją było ciemnoszare Porsche 911S którym jeździł Steve McQueen oraz modele 911 w trakcie prac przywracających im dawny blask.

Swoją obecność na Techno Classica Essen 2013 zaznaczyli tacy producenci jak Mercedes-Benz, Audi, BMW, czy Volkswagen. Obok producentów swoje stoiska mieli również sprzedawcy i dealerzy klasycznych samochodów zabytkowych oraz liczne kluby zrzeszające wspaniałe auta. Rzadkością, ale jednak coraz częściej spotykaną są pojazdy ze zbiorów muzealnych

Oglądając liczne stoiska wystawowe przychodzi kolej na dział z częściami zamiennymi. Dla osób poszukujących oryginalnych i rzadko spotykanych części jest to prawdziwy raj, jednak tylko do momentu aż znajdziemy poszukiwaną część i zapytamy o cenę. Wielu sprzedawców wręcz ustanawia ceny zaporowe lub inaczej mówiąc wzięte z sufitu. Za zwykły emblemat na chłodnicę lub maskę samochodu zabytkowego potrafią wycenić na 200 Euro.

Techno Classica Essen 2013 odbyła się po raz ostatni w tych halach, które zostaną rozebrane jeszcze w tym roku. Pozostanie nam czekać na nowe miejsce i liczyć, że klimat i magia tego miejsca pozostaną do następnej wystawy odbywającej się w dniach 26-30 marzec 2014 r.

reklama