Słynna marka DeTomaso sprzedana

Koniec marki DeTomaso

Ambitne plany ożywienia słynnej włoskiej firmy samochodowej DeTomaso uległy drastycznej zmianie. Całość praw oraz know-how zostało sprzedane chińczykom.

Śmiały plan, aby wskrzesić słynną sportową markę zostały zmienione. Teraz wszystko pozostanie w rękach chińczyków. Gian Maria Rossignol, włoski przemysłowiec miał wcześniej w planach produkcję luksusowego i szybkiego samochodu SUV Deauville pod marką DeTomaso. Nadeszły jednak czarne chmury i firma musiała sprzedać prawa do produkcji Deauville chińskiej firmie. Pozwolenie na produkcję modelu zostało sprzedana za 12 milionów euro.

DeTomaso podupadając finansowo było zmuszone do tak radykalnego kroku jak sprzedaż licencji na samochód, który był zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Genewie w 2011 roku. Według obecnego właściciela DeTomaso, kupno licencji to dobry wskaźnik dla firmy i znak, że opracowana technika jest konkurencyjna na rynku.

Dochód ze sprzedaży licencji ma zostać przeznaczony na projekt sportowego sedana, następcę modelu Pantera. Nie wiadomo czy kwota ta jest wystarczająca, aby pokryć wszystkie koszty związane z projektem oraz wdrożeniem do produkcji nowego samochodu.

Aktualnie DeTomaso jest własnością Car Luxury Investemnt, która należy do chińskiej grupy Hotyork. Los DeTomaso nadal nie jest jednak pewny. Nieznane są żadne plany jakie Hotyork ma względem włoskiej marki. Czy produkcja samochodów będzie się odbywać pod marką DeTomaso czy może już Made in China? Na bliższe wiadomości pozostanie nam poczekać, miejmy nadzieję niedługo.

reklama