Retro tuning GWA 300 SLC

SLS Roadster w nowej odsłonie GWA 300 SLC

Gullwing America (w skrócie GWA) pracuje nad niesamowitym samochodem, na bazie Mercedesa SLS Roadster 2012. Co takiego będzie w tym projekcie niesamowitego? Odpowiemy krótko. Nadwozie, ale nie byle jakie bo wzorowane na samochodzie Mercedes 300 SC (W 188) z 1955 roku.

Pierwowzór czyli W 188 powstał w zaledwie 92 egzemplarzach. Przerobiony model SLS Roadster 2012 powstaje na specjalne zamówienie tajemniczego klienta z Europy Wschodniej, który pragnie zachować anonimowość. Wszystko jednak do czasu, gdy samochód wyjedzie na drogi, a wtedy zapewne skończy się anonimowość właściciela w aucie tak bardzo zwracającym na siebie uwagę.

Aktualnie możemy oglądać jedynie wizualizację samochodu, a jego budowa będzie odbywać się całkowicie ręcznie. Zapewne pochłonie to wiele czasu oraz wygeneruje spore koszty, jednak jeśli efekt końcowy będzie taki jak na zdjęciach to każde pieniądze będą tego warte. Kosztów produkcji zapewne nie poznamy nigdy, gdyż są tajemnicą.

Z ujawnionych zdjęć widać przeprojektowany przedni grill i zmodyfikowany tylny spojler. W SLS Roadster pojawiły się nowe reflektory LED, niestandardowy układ wydechowy, regulowane na wysokość zawieszenie i zdejmowany dach hard top. Projekt GWA 300 będzie wyposażony w 21-calowe aluminiowe obręcze kół z przodu oraz o cal większe na tylnej osi. Z przodu zamiast standardowej gwiazdy Mercedes będzie widniał podświetlany emblemat GWA.

1955 Mercedes 300 SC GWA 300 SLC

Szef GWA Arturo Alonso tak mówi o nowym projekcie: „Staraliśmy się zachować oryginalne linie tego modelu, które są ponadczasowe”. Tuner jest pewny, że samochód będzie jedyny w swoim rodzaju i dokładnie tym czego ich klient oczekuje. Trzymamy kciuki za powodzenie tego wyjątkowego projektu.

Zobacz zdjęcia GWA 300 SLC

reklama