Oryginalny Shelby GT500 na sprzedaż

Shelby GT500 Competition Red

Na stronie aukcyjnej ebay pojawił się wyjątkowy samochód Shelby GT500 z 1969 roku. Od zakupu w salonie samochodowym samochód miał tylko jednego właściciela, a teraz został wystawiony na sprzedaż przez syna właściciela.

Shelby GT500 jest wyposażone w automatyczną skrzynię biegów i posiada oryginalny przebieg 62000 mil. Czarne skórzane wnętrze kontrastuje z czerwonymi wstawkami wykończenia oraz drewnem na desce rozdzielczej i boczkach drzwi. Według zapewnień właściciela wszystkie elementy są oryginalne i nietknięte od połowy lat 80-tych.

GT500 został kupiony w Wirginii w 1969 roku, zaraz po powrocie z wojny w Wietnamie przez właściciela. Samochód nigdy nie służył do ścigania ani też nie uczestniczył w żadnym wypadku, co jest mocnym argumentem w negocjacjach. Seria drobnych awarii w latach osiemdziesiątych spowodowały, że Shelby GT500 od tamtej pory stoi w garażu.

Początkowo awarii uległa pompa wody, a następnie wysiadła klimatyzacja oraz nagrzewnica. Na domiar złego uszkodzeniu uległ również rozrusznik, a światła przeciwmgielne zostały skradzione. Dodatkowo właściciel zapewne przymierzając się do rozpoczęcia naprawy usterek wymontował gaźnik i wlot powietrza, które aktualnie znajdują się w bagażniku Shelby.

Shelby GT500 1969 Shelby GT500 1969
W GT500 w oryginalnym stanie zachował się lakier, silnik, skrzynia biegów, felgi, osprzęt silnika, chłodnice, klimatyzacja, sprężarka a także wnętrze które jest w bardzo dobrym stanie. Zewnętrznie Shelby GT500 jest również w znakomitym stanie. Nie nosi żadnych oznak rdzy jedynie jest zakurzone, jak przystało na auto, które garażuje od dłuższego czasu.

Shelby GT500 nie jest oczywiście w stanie odjechać na własnych kołach, ale zakres prac remontowych jest niewielki i można go szybko przywrócić do stanu używalności. Przyszły właściciel będzie mógł się cieszyć świetnym i oryginalnym Shelby GT500.

Łącznie wyprodukowano 69 500 egzemplarzy z czego tylko 33 modele Shelby GT500 w konfiguracji Competition Red, którą posiada wystawiony na sprzedaż egzemplarz. Więcej o stanie wizualnym możemy dowiedzieć się ze zdjęć, które prezentujemy w galerii.

Shelby GT500 1969 Shelby GT500 1969
Shelby GT500 zostało zaprojektowane w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, jako samochód muscle car. Od standardowego modelu wersję Shelby wyróżniały boczne wloty powietrza, tylne światła, wnętrze oraz silnik. Jeśli kierowca miał bardzo ciężką nogę GT500 mogło spalić nawet 38 litrów benzyny na 100 km. Minimalne spalanie tego modelu wynosi około 11 litrów.

Zobacz pełną galerię zdjęć Shelby GT500 1969

reklama