Ferrari 625 TRC Spider sprzedane za 20 mln zł

Najdroższe Ferrari 625 TRC Spider

W miniony weekend podczas historycznego wyścigu GP Monako odbyła się aukcja samochodów przeprowadzona przed brytyjski dom aukcyjny RM Auctions.

Na trwających dwa dni aukcjach wystawiono łącznie ponad 200 motocykli i samochodów. Jednym z atrakcyjniejszych samochodów jakie zostały wystawione było Ferrari 625 TRC Spider z 1957 roku. Jak atrakcyjne jest to auto przekonać się można było podczas gorącej licytacji, która zamknęła się kwotą 5 040 000 euro!

Skąd taka popularność wyścigowego Ferrari 625 TRC Spider, że osiąga takie prawie kosmiczne ceny? Jednym i najważniejszym powodem jest ogromna unikalność modelu, który został wyprodukowany tylko w dwóch egzemplarzach.

Standardowo w Ferrari 625 pod maską pracuje silnik V12 o pojemności 2953 cm3 i mocy 324 KM (239 kW). Silnik jest wyposażony w sześć podwójnych gaźników Weber 40 DCN. Napęd jest przekazywany na tylne koła za pomocą ręcznej skrzyni biegów z czterema przełożeniami

Zobacz zdjęcia Ferrari 625 TRC Spider

Podwozie Ferrari 625 TRC Spider ma rozstaw 2250 mm. Na przedniej osi zastosowano niezależne zawieszenie w kształcie litery „Z” z podwójnymi ramionami. Na obu osiach zamontowano sprężyny śrubowe, natomiast układ hamulcowy składa się z bębnów na przedniej oraz tylnej osi.

Wystawione na aukcji Ferrari 625 TRC Spider o numerze podwozia 0680 jest doskonale odrestaurowane i zostało wyposażone w silnik 2,5 litra. W czasach gdy powstał samochód jego karoseria była w metalicznym kolorze z paskiem wzdłuż karoserii. Na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku Ferrari 625 TRC Spider przeszło gruntowną renowację, która zmieniła kolor nadwozia na czerwony oraz silnik znajdujący się pod maską.

foto: rmauctions

reklama