Ferrari 410 Superamerica Coupe 1957

Roadster Ferrari 410 Superamerica

Dom aukcyjny RMAuction przeprowadził swoją pierwszą aukcję samochodów w tym roku. Licytacja odbyła się w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w Arizonie.

Jedną z ciekawszych motoryzacyjnych perełek był wystawiony na sprzedaż egzemplarz Ferrari 410 Superamerica Coupe z 1957 roku o numerze podwozia 0671 SA. Egzemplarz Ferrari 410 jest wyposażone w silnik V12 SOHC o pojemności 4962 cm sześciennych i mocy wynoszącej 340 KM.

Jednostka napędowa posiada cztery gaźniki Weber IF4C, manualną skrzynię biegów o czterech przełożeniach, niezależne przednie zawieszenie z podwójnymi wahaczami i sprężynami śrubowymi, a z tyłu półeliptyczne resory piórowe. Ferrari 410 Superamerica Coupe jest wyposażone w hydrauliczne hamulce tarczowe na wszystkich czterech kołach.

Ferrari 410 zostało wyprodukowane w trzech seriach, a łącznie w 34 egzemplarzach. Model ten był przeznaczony dla klientów bardzo bogatych, stąd jego ekskluzywność. Aluminiowa karoseria została zaprojektowana oraz wykonana przez znaną włoską firmę Pininfarina i była wykonywana ręcznie. Choć wszystkie modele są wyglądem zbliżone do siebie, nie ma dwóch jednakowych egzemplarzy.

Sprzedawany na aukcji egzemplarz został przywrócony do stanu fabrycznego poprzez byłych pracowników fabryki Ferrari oraz rzemieślników Scaglietti. Jednym z właścicieli Ferrari 410 był producent filmowy Greg Garrison. Był on jednym z najwybitniejszych kolekcjonerów samochodów marki Ferrari. Zlecał on budowanie pojedynczych egzemplarzy samochodów na wyłączność, które następnie pokazywał w swoich hollywoodzkich produkcjach filmowych.

Aukcja Ferrari 410 Superamerica Coupe odbyła się 20 stycznia 2012. Cena wywoławcza była na odpowiednim poziomie do jego ekskluzywności i wynosiła od 1 750 000 – 2 250 000 dolarów amerykańskich. Samochód o takiej przeszłości i wyprodukowany w tak małej ilości egzemplarzy z pewnością wart jest każdej ceny o ile tylko mamy odpowiednie środki.


Ferrari Ferrari

Zobacz zdjęcia Ferrari 410 Superamerica Coupe 1957

źródło/foto: rm auctions.com