BMW 2002 tii z USA

Daleki podróżnik BMW 2002 tii

Wspaniałe BMW 2002 tii wystawione na aukcję odnaleźliśmy na portalu ebay. Samochód znajdował się w Stanach Zjednoczonych w stanie Kalifornia.

Prezentowane BMW 2002 tii zostało wyprodukowane w 1974 roku i przeszło kompletny proces odbudowy i renowacji. Na całej karoserii nie ma ani śladu rdzy, co nie dziwi przy suchym i słonecznym klimacie stanu Kalifornia. Stan ten jest znany z największej ilości klasycznych samochodów na swoim terytorium, które zachowały się dzięki wspomnianemu klimatowi.

Proces renowacji właściciel zaczął kilka lat temu. Warto wspomnieć iż przez renowacją samochód nie był nigdy zniszczony, nie uległ wypadkowi oraz nie został przemalowany na inny kolor. W BMW 2002 tii zostały zamontowane oryginalne części zamienne, a sam proces odnowienia rozpoczęto od rozebrania samochodu go gołej blachy.

Pod maską BMW 2002 tii znajduje się silnik po generalnym remoncie, który ma na liczniku przejechanych mniej niż 200 mil. Silnik współpracuje z manualną skrzynią biegów o pięciu przełożeniach. W skrzyni wymieniono kompletne sprzęgło wraz z łożyskami, zamontowano większe i bardziej skuteczne hamulce na tylnej osi, wymieniono wszystkie gumowe elementy silnika i oprzyrządowania, założono nowe tłumiki, nowy zapłon. Zawieszenie otrzymało nowe amortyzatory Bilstein z przodu i z tyłu oraz sportowe sprężyny. Wymieniono również wahacze, przeguby a także tuleje zawieszenia.

Seryjnie producent montował w modelu 2002 tii rzędowy silnik o pojemności 1990 cm³, która generowała moc 130 KM (95,5 kW) i potrafiła rozpędzić samochód do prędkości 190 km/h. BMW 2002 tii przyspieszało od 0 do 100 km/h w 9,4 sekundy, a średnie spalanie nie przekraczało 9 litrów.

BMW 2002 tii BMW 2002 tii

Wnętrze przeszło tak samo jak nadwozie i podwozie gruntowną odnowę. Zamontowano w nim nową tapicerkę na podłodze, oryginalne tylne siedzenia pokryte winylem zastąpiono skórzanym wykończeniem, natomiast z przodu pojawiły się sportowe. Wszystkie uszczelki zostały wymienione na nowe oraz zamontowano nowy system nagłośnienia ze wzmacniaczem zamontowanym pod siedzeniami. Kasetowy radioodtwarzacz firmy Kenwood podłączono do zmieniarki CD mogącej pomieścić 10 płyt. Mechanicznie samochód nie został w żaden sposób poddany procesowi tuningu. Jedyną zastąpioną rzeczą, inną niż była zamontowana fabrycznie są wcześniej wspomniane siedzenia i tapicerka skórzana.

Patrząc na odrestaurowane BMW 2002 tii widać zamontowane nowe reflektory w wersji europejskiej (właściciel liczył na osoby kupujące z Europy), kierunkowskazy przednie, tylne lampy, przedni spoiler Zender, aluminiowe felgi Alpine w rozmiarze 15 cali wraz z nowymi oponami.

Sprzedawane BMW 2002tii jest w prawie idealnym stanie, który można ocenić na piątkę z minusem. Dlaczego z minusem? Mianowicie po renowacji samochód parkował w garażu i nieopatrznie na niego spadło pudełko, co odbiło się z prawej strony na lakierze. Aby usunąć rysy należy niestety oddać auto do lakiernika.

BMW 2002 tii BMW 2002 tii

Według zapewnień właściciela BMW 2002 tii wygląda lepiej niż na zdjęciach i świetnie się prowadzi. W swojej kolekcji posiada on kilka samochodów niemieckiej marki, więc ma porównanie z innymi modelami z tamtej epoki.

BMW 2002 tii zostało sprzedane za 10 800 dolarów amerykańskich co można uznać za prawdziwą okazję. Chcąc sprowadzić takie auto z Kaliforni musimy doliczyć minimum kolejne 1500 dolarów za transport. Mimo tego w dalszym ciągu jest to atrakcyjna cena za tak wspaniały samochód i w takim stanie.

Zobacz wszystkie zdjęcia BMW 2002 tii

reklama