100 lat marki Aston Martin

100 lat Aston Martin

W dniu dzisiejszym kończą się oficjalne obchody 100 lat marki Aston Martin. Producent prawdziwie sportowych aut świętuje swoją setną rocznicę powstania.

Marka powstała 15 styczna 1913 roku i była założona przez Lionela Martina i Roberta Bamforda. Pierwszy z założycieli był kierowcą wyścigowym i to jemu można przypisać stworzenie nazwy Aston Martin.

Na przestrzeni 100 lat firma rozwijała się prężnie i dynamicznie jak przystało na dość małego producenta aut w porównaniu z innymi. Nie obyło się w tym czasie od problemów, jednak marka dzielnie je przetrwała. Od początku swojego istnienia produkowane samochody nie były kierowane dla masowego klienta dzięki czemu cały czas mogą nas zachwycać.


100 lat marki Aston Martin 100 lat marki Aston Martin
Samochody Aston Martin zachwycają swoją sylwetką czy też osiągami. Posiadanie takiego samochodu w swoim garażu to prawdziwy prestiż dla właściciela. Samochody tej marki biorą udział w filmach o przygodach słynnego agenta 007 Jamesa Bonda.

To nie koniec atrakcji z okazji obchodów 100 lat Aston Martin. W dniach 15-21 lipiec 2013 r. w obecnej siedzibie w Gaydon odbędzie się pokaz ponad 1000 modeli aut tej marki. Będzie to największy pokaz i zgromadzenia aut marki Aston Martin w jednym miejscu w historii.

Zobacz pełną galerię zdjęć 100 lat Aston Martin

reklama